В ІМ'Я БОГА І УКРАЇНИ

25 квітня виповнюється 15 років із дня заснування АТ „Українська фінансова група”

У дні Світлої Седмиці, коли світ сповнений найвищої пасхальної радості Свята Свят і Торжества Торжеств – Воскресіння Христового, Українська фінансова група долає важливий рубіж у своїй біографії: 25 квітня виповнюється 15 років з часу її заснування. Вважаємо це співпадіння символічним, оскільки в повсякденній своїй діяльності УФГ завжди прагне працювати в ім’я Бога і України, дотримуватися Біблійної Істини: „Кожна людина – вище Творіння Господнє!”


Хоча 15-річчя не прийнято вважати ювілейною датою, пам’ять усе ж повертає до сторінок біографії УФГ. Тим паче, що наша компанія - ровесниця незалежності України - розділила зі своїм народом усі складнощі й перемоги в розбудові молодої демократичної держави. Саме в контексті вітчизняних реформ визначалися етапи становлення Української фінансової групи, чимало напрямків, форм і методів її діяльності. Більше того - їй випало бути першопрохідцем у вітчизняних реформах, допомагати закладати фундаментальні основи ринкової економіки, демократії в себе на Батьківщині, стати повпредом вітчизняного бізнесу в сучасному цивілізованому світі. При цьому УФГ надійно утвердилася на позиціях однієї з провідних фінансово-інвестиційних компаній, успішно діючи як на українському, так і на міжнародному ринках. Серед її визначальних фірмових рис – високий професіоналізм, використання кращого світового досвіду, неухильне дотримання чинного законодавства, ефективна співпраця з респектабельними діловими партнерами, прагнення євангельської духовності.

Створення компанії було зумовлене процесами переходу економіки України від централізованого розподілу сировинних і матеріальних ресурсів, успадкованого від попереднього тоталітарного суспільства, до системи ринкового забезпечення ними. Навесні 1991 року в Києві було засноване одне з перших вітчизняних акціонерних товариств - PAT "Українська біржа", що відроджувало в Україні механізми біржової торгівлі, сприяючи реформуванню ключових галузей економіки молодої незалежної держави. Надалі, коли сформувалася потреба у реалізації інвестиційних проектів, компанія здійснила реорганізацію, в ході якої збільшила свій статутний капітал, визначила нові напрямки бізнесової діяльності, запровадила відповідний менеджмент. Тоді ж вона отримала й нинішню назву - Українська фінансова група.
Розпочавши бізнес із кількох десятків тисяч доларів, отриманих від перших торгівельних операцій, компанія швидко накопичила капітал, достатній для здійснення інвестиційної діяльності на вітчизняному й міжнародному ринках – щорічний обіг його впродовж уже багатьох літ поспіль перевищує мільярд гривень.

За минулі роки "Українська фінансова група" напрацювала унікальний досвід успішного інвестування майже в усі ключові галузі вітчизняної економіки, насамперед - у промисловість, сільське господарство, сучасні інформаційні технології, енергетику, будівництво, транспорт, фінансово-банківський сектор, торгівлю, операції з нерухомістю і земельними ділянками, страхування, засоби масової інформації, рекламний бізнес тощо, а також у розвиток сучасних ринкових і суспільних інституцій. У рамках цих проектів уже впродовж перших 10 літ компанія інвестувала $100,9 млн. власних і залучених коштів, а ще $56 млн. - взяла в управління (і тут, і надалі фінансові показники подані в доларах США за курсом Національного банку України на час здійснення зазначених бізнесових операцій). УФГ розгорнула свою діяльність у всіх вітчизняних регіонах. При цьому компанія створила і реалізувала власну систему пошуку, відбору, здійснення, обслуговування високоприбуткових і перспективних інвестиційних проектів, які стабільно забезпечували клієнтам і діловим партнерам успішні економічні результати.

Нам приємно, що Українська фінансова група та її структури в різні періоди були лідерами на вітчизняному ринку, зокрема: у біржовій торгівлі - PAT "Українська біржа", ТБ "Українська біржа ДЕСЯТИННА"; у страхуванні - CAT "Остра-Київ"; у торгівлі - мережа супермаркетів "Тріумфальна арка - Дипломат"; у рекламному бізнесі -"Діалла коммюнікейшенз", "Ай Пі Київ"; у системі ділових видань - "Деловая Украина"; серед перших у сфері банківських послуг були "Київський міжнародний банк" та "Київський інвестиційний банк"; на ринку інформаційних технологій - СП "Комп'ютерна група "УКРАЇНА", "Київські телевізійні мережі"; у сфері розвитку ділерських мереж - СП "Українська автомобільна компанія" - генеральний імпортер продукції концерну "BMW" в Україні, мережа пунктів компанії "WESTERN UNION FINANCIAL SERVICES INC." тощо.

Слід відзначити й принципово важливу особливість ділової стратегії, розробленої і утвердженої компанією в ході практичної діяльності: кошти УФГ інвестувалися лише в ті проекти, які надійно забезпечували на той час найвищі прибутки, а за змін ринкової кон'юнктури - оперативно й цілеспрямовано реінвестувалися в нові починання, що отримували кращі перспективи. Так, у 1991-1992 p.p. наші інвестиції спрямовувалися у біржову торгівлю сировинно-матеріальними ресурсами; у 1992-1993 p.p. - реінвестувалися переважно в операції з нерухомістю; у 1993-1995 p.p. - у розгортання в Україні ділерських мереж відомих міжнародних компаній; у 1994-1997 p.p. - у фінансову сферу, створення і забезпечення діяльності банківських структур, страховий бізнес; наприкінці минулого століття й на початку нового - в інформаційні технології та інші перспективні починання.

Нам вдалося залучити до діяльності в Україні відомі банки, компанії, фірми, які посідають чільні місця на світовому ринку, реалізувати з ними перспективні спільні проекти. Сьогодні ми з вдячністю згадуємо співпрацю, зокрема, з такими структурами міжнародного бізнесу як EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION & DEVELOPMENT, MERRILL LYNCH, DEUTSCHE BANK, АЛЬФА-БАНК, BMW, COMPAQ COMPUTER, SUN MICROSYSTEMS, AT&T, WESTERN UNION, PIERRE CARDIN, LLOYD'S, ERGO VERSICHERUNGSGRUPPE AG, ИНГОССТРАХ та багатьма іншими.

Причому разом з інтенсивним освоєнням значної кількості ділових проектів і напрямків діяльності УФГ забезпечувала стабільно високу їх ефективність. Не менш прикметною рисою бізнесу Української фінансової групи завжди було й лишається безумовне, принципове дотримання вимог чинного законодавства.

Українська фінансова група власною діяльністю довела, що в Україні можна успішно долати кризові перешкоди, на взаємовигідних засадах співпрацювати з найвідомішими світовими компаніями, ефективно забезпечувати ділові потреби клієнтів і партнерів.

Не менш важливі й соціальні аспекти результатів діяльності УФГ. Так, за 14 років у сфері бізнесу Української фінансової групи створено понад 12 тисяч робочих місць. При цьому наша компанія спрямувала більш як $2 млн. на різноманітні спонсорські, доброчинні проекти, зокрема, сприяла відродженню видатних пам'яток національної та світової історії і архітектури, підтримувала починання, зорієнтовані на розвиток вітчизняної культури, науки, освіти, мистецтва, народної творчості, спорту, відродження духовності, допомагала закладам системи охорони здоров'я, соціального забезпечення.

Новим етапом її реструктуризації і розвитку став 2005 рік. З метою нагромадження та ефективнішого інвестування фінансових ресурсів на базі трьох структур бізнесу УФГ - комерційного банку „Українська фінансова група”, однойменного акціонерного товариства, ЗАТ „Українська транспортна страхова компанія” (ЮТІКО) – організується інвестиційно-консалтинговий холдинг зі статутним капіталом понад 500 млн. дол., що об’єднає в спільний комплекс наявні інвестиційні ресурси. Започатковано нові масштабні проекти у фінансовому секторі, нафтовидобуванні, житловому будівництві, курортній інфраструктурі тощо. Для здійснення ефективного стратегічного управління, фінансового планування і контролю, а також для забезпечення загальних функцій діяльності близько 30 компаній об’єднуються в корпорацію „Українська фінансова група”, консолідований капітал якої перевищить мільярд гривень.

Досвід, знання, кадрові і фінансові ресурси, напрацьовані ділові зв'язки, солідна підприємницька репутація і авторитет УФГ становлять значний потенціал, який дає можливість компанії впевнено прямувати в майбутнє, готуючи приємні ділові успіхи до свого майбутнього 20-річного ювілею, ефективно реалізувати проекти будь-якої складності, конструктивно діяти на вітчизняному й міжнародному ринках.